Bebek odası alırken neler dikkat edilmelidir…

Bebeğinizin odası için satın alacağınız en önemli mobilya beşiktir. Önümüzdeki aylar (veya yıllar!) Boyunca her gece içinde uyurlar ve bu genellikle odanın genel tarzını belirler.

Bebeğiniz eninde sonunda bir beşiğe düşeceği için – ister hastaneden eve getirdiğinizde hemen ister beşiğini büyüttüğü aylar sonra – en başından doğru olanı seçmek önemlidir.

Bununla birlikte, satın aldığınız ilk şey bebeğinizin beşiğini yapın. Daha sonra çocuğunuzun kreşini etrafına göre tasarlayabilirsiniz.

Beşik aramanızda size yardımcı olması için Beşik Satın Alma Rehberi: Bebeğiniz İçin En Güvenli Beşiği Nasıl Seçebilirsiniz? Başlıklı makalemize bir göz atın!
Beşik Güvenliği

Bebeğinizi beşiğinde uyurken olabildiğince güvende tutmak için birkaç kurala uymanız önemlidir.

İlk olarak, Amerikan Pediatri Akademisi, ilk altı ay boyunca bebeğinizle aynı odayı paylaşmanızı önerir. Ancak bu, aynı uyku yüzeyini paylaşmak anlamına gelmez. Birlikte uyumaktan kaçının!

Küçük çocuğunuzla aynı odayı paylaşmanın yanı sıra, beşik için alışveriş yaparken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç kural daha var.
Yeni satın al

Beşiklerini teslim etmekten çok mutlu olan pek çok arkadaşınız ve aile üyeniz olduğundan eminiz!

Ne kadar güzel olsa da, bebeğinizin mümkün olan en güvenli beşikte uyumasını sağlamak için tekliflerini nazikçe iletin.

El üstü beşik kullandığınızda, bebeğinizi riske atarsınız. Yıllar içinde beşiğe doğal olarak gelen aşınma ve yıpranma cıvataların ve vidaların gevşemesine ve dengesiz bir çerçeveye neden olabilir.

Dahası, yeni bir beşik satın aldığınızda, onu kaydettirme seçeneğiniz vardır. Üreticiler, geri çağırma durumunda sizinle iletişime geçmeleri gerektiğinde bilgilerinizi alırlar. Kullanılmış beşiklerde bu seçeneğe sahip değilsiniz.
Çıplak En İyisi

Bebeğinizin beşiğini sevimli yastıklar, battaniyeler ve doldurulmuş hayvanlarla doldurmanın cazip olabileceğini biliyoruz. Sonuçta, bu seviyedeki hayranlığa kim karşı koyabilir?

Ne yazık ki, tüm bu eşyalar boğulma tehlikesidir, bu nedenle onları bebeğinizin beşiği yerine kreşte bir sepet içinde bırakın.

Küçük çocuğunuzun beşiğinde olması gereken tek şey sağlam bir yatak ve sıkı bir çarşaftır. Battaniyeleri atlayın ve bebeğinizi güvenli, rahat ve sıcak tutmak için Newton Bebeğin Organik Kundak Battaniyelerine sarın!
Mini Beşikler

Bebeğinizin odasındaki alan miktarının ilk değerlendirmesini yaptıktan sonra, mini beşiğin aileniz için en iyi seçim olduğuna karar verebilirsiniz. Tamamen tamam!

Mini beşikler, tıpkı standart boyutlu beşikler gibi bebeğiniz için güvenli bir uyku ortamı sağlayabilir.

Mini beşikler ile standart beşikler arasındaki temel fark boyuttur. Bu yerden koruyucular, 24 inç genişliğinde ve 38 inç uzunluğunda boyutları ile geleneksel beşiklerden biraz daha küçüktür.

Bunlari da Sevebilirsiniz

Bir cevap yazın