Montessori yatak felsefesini doğumdan itibaren evde kullanma konusunda tutkuluyum. Biraz Montessori eğitimim var ve Montessori erken çocukluk eğitim merkezleriyle işbirliği içinde Montessori hakkında yazıyorum. Bütün bunlar sayesinde, bu felsefeye göre bir bebeğe evi nasıl hazırlayacağıma dair çok şey öğrendim. Montessori yataklar erken çocukluk uzmanlarına danışarak kendi bilgilerime dayanarak inşa ettim ve piyasadaki en iyi Montessori yer yatakları listemizi bulmak için gerçek ebeveynlerin piyasadaki yer yatakları hakkında söylediklerini öğrendim.

Bazı ebeveynler, Montessori’nin uykuya yaklaşımını takip etmenin sorunlara neden olabileceğinden endişe ediyor, özellikle de çocuk gece yarısı kalkmakta özgür olduğu için. Çoğu durumda bu olabilir, ancak neyse ki sağlam bir uyku vakti rutini ile çözülebilir .

Montessori Yataklar

Yer yatağı fikri, Montessori yaklaşımının önemli bir kiracısı olan çocuklara sınırlar dahilinde özgürlük vermektir. Başka bir deyişle, bir Montessori kreş, izin veren bir ebeveyn olmanız gerektiği anlamına gelmez. Katı bir şekerleme ve uyku vakti rutini ilk adımdır. 20 dakikanın altında tutun ve basit tutun. Örneğin: pijama, hemşire veya biberon, şarkı, hikaye ve yatağa. Yer yatağı kullanırken, çocuğunuzun yatakta kalması konusunda ısrar etmenize gerek yoktur , ancak odada kalması konusunda ısrar edebilirsiniz. Yalnızca birkaç sessiz yumuşak oyuncak sağlayın, böylece küçük çocuğunuz uyumaya hazır olmasa bile biraz dinlendirici zaman geçirebilir. Bir Montessori kreşinde, odayı karanlık tutarak ve beyaz gürültü kullanarak uyku için bir ortam oluşturmak istersiniz.

Bunlari da Sevebilirsiniz

Bir cevap yazın