Montessori yataklar

Ebeveynliğin model olduğu şeklindeki tekil algı tarafından şekillenmiştir; ideolojinizi modelleme etrafında şekillendirmeden iyi bir ebeveynlik elde etmek zor olabilir. Montessori Yöntemi ile ilgili bir makaleye rastladığımda ebeveynlik benim için daha tatmin edici hale geldi ve bebek çocuk yetiştirmenin uygun zamanda çocuk bezini değiştirmenin ve zamanı geldiğinde emzirmenin çok ötesinde bir şey olduğunu fark ettim; ebeveyn olarak modellemeye bağlı birçok avantaj var.

Sık sık yeni yürümeye başlayan çocukların dış görünüşlerini düşündüm ve makul bir şekilde hesaplanmış dikkat ettim, ki bu standart olarak çok doğru. Aslında bebeğiniz sizin bir yansımanızdır; bu nedenle, bebeğinizin görünümüne detaylı bir şekilde dikkat etmek ebeveynler için çok önemlidir. Ve elbette, çağdaş kültür, küçük beyinlerini henüz varoluşlarının etrafına dolayamayan bebeklik çocukları için bir Instagram hesabı oluşturmayı bir kültür haline getirdi.

Herkes yeni yürümeye başlayan çocuklarının sevimli resimlerini göndermek ister, böylece dünya ebeveynlik yükümlülüklerini alkışlayabilir. Hepimiz yapıyoruz ve durmayacağız.
Bu, büyüyen sosyal ebeveynlik hünerlerini göz ardı etmek için hiç de kolay değil; hepsi bolca yaşamanın ve hayatı ilginç kılmanın bir parçası.

Ancak, çoğu zaman alkışlamadığım bir şeyi alkışlamaya ihtiyaç olduğunu kısa sürede fark ettim; “Küçük çocuklarımızın yattığı yer”. Bilim, uyku kalitesinin büyüyen bedenlere iyi büyümeleri için ihtiyaç duydukları dinlenmeyi sağladığını kanıtlıyor. Bu yüzden kendi kendime sordum, yürümeye başlayan çocuğumun ne kadar sevimli göründüğü konusunda neden bu kadar endişeleniyorum ve ne kadar iyi uyuduğu, nerede uyuduğu, uyuduğu yatağın türü ve uyuduğu yerde uyumanın getirdiği faydalar hakkında endişelenmeme gerek yok?

Ebeveynlik kültürünün büyüyen bir başka yönü, bebek için hazırlanmaya giden proaktif niyettir. Gelecek bebeğimin odasını zevkime uyacak şekilde yeniden şekillendirme konusunda da kendini kaptırmıştım. Bunu yaparken, gelen bebeğimin yatağına dikkat etmedim; Bebeğimin yatağını kendi standardıma göre modelledim. Kafese benzeyen oldukça yükseltilmiş bir yatak platformu düşündüm; Bu, yeni yürümeye başlayan çocukları uyurken düşmekten koruyacak ve Montessori yer yatağına ve ne kadar kolay erişilebilir ve rahat oldukları konusunda herhangi bir fikir vermedi.

You Might Also Like

Bir cevap yazın